Hotel Novo Rio
| WiFi Wi-Fi | 24-timers service 24-timers Reception | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser |
| Morgenmad Morgenmad på værelset | Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr ikke tilladt |
Hotel Novo Rio ligger nær Grande Templo Israelita og kun 10 minutter fra centrum af Rio de Janeiro. Der er også en bekvemmelighed med en parkeringsplads på stedet.
Placeret ved Campo de Santana er stedet 5 km fra Cristo Redentor. Indenfor 1 km fra hotellet finder gæsterne Carioca Akvædukt. Du kan komme til Catete Palads om få minutter i bil. Hotellet ligger inden for 800 meter fra Central metrostation og 900 meter fra Rio de Janeiro Hovedbanegård togstation.
For at besøge Spoleto Culinaria Italiana og Big Sucos skal gæsterne gå omkring 600 meter.
- Lokale seværdigheder
- Centro Cultural Banco do Brasil1,8 km
- Sambadrome700 m
- Maracanã4,1 km
- Rio de Janeiro National Museum3,7 km
- Museu Histórico Nacional2,1 km
- Aterro do Flamengo2,6 km
- Municipal Theatre1,4 km
- Guanabarabugten3,4 km
- Candelária Church1,6 km
- Lufthavne
- Santos Dumont Lufthavn3,7 km
- Togstationer
- Estação D Pedro II Central Station1 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Wi-Fi
- Parkering
- 24-timers Reception
- Kæledyr ikke tilladt
- Kun voksne
Måltider og drinks
- Morgenmad på værelset
Aktiviteter og afslapning
- Fritids-/ TV værelset
Services
- Room Service
- Husholdning
På værelset
- Klimaanlæg
- AM/FM vækkeur
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra et Hotel Novo Rio?
Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra et Hotel Novo Rio. - ✈
Hvor langt er Santos Dumont fra det Hotel Novo Rio?
Santos Dumont lufthavn og det Hotel Novo Rio er adskilt af 5 km afstand. - 🚗
Hvor kan vi parkere vores køretøj i Hotel Novo Rio?
Hotel Novo Rio giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Hotel Novo Rio?
Kunder bør tjekke ud fra det Hotel Novo Rio ved 12:00. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i hotellet?
Den gennemsnitlige pris for et værelse på hotellet er 30$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i Rio de Janeiro hotellet?
Rio de Janeiro hotellet tilbyder Værelse med to enkeltsenge og Tre mands værelse basic at vælge imellem.